Zespół

zdjecie_orig
Prof. Aneta Hryckiewicz
– Gontarczyk, ALK

Jestem doktorem hab. nauk ekonomicznych, ekspertem w dziedzinie finansów i bankowości. Doktorat zdobyłam na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, gdzie nauczyłam się „porządnych” finansów i wszystkich reguł z nimi związanych. Po doktoracie wyjechałam na Uniwersytet Whartona w Stanach Zjednoczonych, gdzie przekonałam się, że porządna edukacja w dziedzinie finansów jest potrzebna do podejmowania praktycznych decyzji. To było miejsce, które pokazało, że szczególnie w finansach transfer nauki do biznesu jest niezmiernie konieczny, nie tylko w Polsce.
Przez wiele lat byłam pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem a obecnie jestem Profesorem finansów na Akademii Leona Koźmińskiego. Odbyłam (i wciąż odbywam) wiele staży na uczelniach zagranicznych, między innymi: w IESEG Business School w Paryżu, Lille oraz na Uniwersytecie we Florencji.
Przez pewien okres związana byłam z bankowością inwestycyjną, gdzie doradzałam przy transakcjach fuzji i przejęć w jednym z największych banków inwestycyjnych. Byłam również dyrektorem Instytutu Rozwoju Biznesu w obszarze finansów i rachunkowości oraz ładu korporacyjnego, doradzając wielu przedsiębiorstwom w zakresie analizy finansowej, pozyskania kapitału, czy inwestycji. Obecnie od 2015 r. jestem członkiem Rady Nadzorczej PEKAO S.A. Investment Banking oraz członkiem Komitetu Audytu.
Lubię łączyć naukę z praktyką i dlatego zdecydowałam się na uruchomienie projektu wskazującego Polakom, jak zarządzać oszczędnościami, tak, aby realizowali swoje cele i marzenia.

Karol blog
Karol Skowronski
Swoją przygodę z finansami rozpocząłem od pracy w bankowości, gdzie pracowałem w zespole sprzedaży, jak i jako Osobisty Doradca Klienta Zamożnego. Ukończyłem Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku na kierunku Finance and Accounting, obecnie studiuję na Akademii Leona Koźmińskiego realizując specjalizację Corporate Finance Management. Przygotowuję się również do egzaminu CFA Level 1, aby w przyszłości uzyskać tytuł Chartered Financial Analyst.
Oprócz finansów i inwestycji interesuję się muzyką rockową lat 1960-1980 i jazzem. W wolnym czasie gram w golfa i nurkuję, kolekcjonuję winyle i gram na gitarze.

petra

Petra Pawlowski

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu finansów i rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, uzyskując tytuł „Master in Finance and Accounting”. Moimi specjalizacjami były się zarówno w finansach przedsiębiorstw, jak i międzynarodowej bankowości, gdzie uczyłam się pod opieką Prof. Anety Hryckiewicz-Gontraczyk. Licencjat zdobyłam na uniwersytecie Humboldta w Berlinie, który należy do elitarnych uniwersytetów w Niemczech. Od samego początku interesuję się bankowością oraz instrumentami pochodnymi, dlatego wiele wolnego czasu poświęcam badaniom naukowym w tych dziedzinach. W przyszłym roku planuję rozpocząć doktorat.

kacpi

Kacper Zambrzycki

Jestem studentem trzeciego roku na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, realizując program „Bachelor in Finance and Accounting”. Pod kierunkiem Prof. Anety Hryckiewicz-Gontarczyk przygotowuję się do obrony pracy licencjackiej z zakresu psychologii inwestowania i finansów behawioralnych. W nadchodzącym roku planuję również przystąpić do programu CFA, aby w przyszłości ubiegać się o tytuł Chartered Financial Analyst.
Oprócz inwestycji na rynkach kapitałowych i walutowym interesuję się także finansami osobistymi – stąd moje zaangażowanie w projekt, który zachęca nie tylko do oszczędzania, ale także do aktywnego pomnażania swoich pieniędzy.

tuxpi.com.1496772815.jpg

Julian Madeyski

 

Studiując Finanse i Rachunkowość na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie zainteresowałem się kryzysami finansowymi, a także działaniem poszczególnych systemów finansowych. W związku z moimi studiami planuję obronić pracę licencjacką z dziedziny finansów empirycznych pod kierunkiem Prof. Anety Hryckiewicz-Gontarczyk. Podczas kursu z ekonometrii, zacząłem interesować się zaawansowanymi metodami ilościowymi w finansach chcę poszerzać wiedzę z tej dziedziny aby później wykorzystać jąw trakcie mojej kariery akademickiej i zawodowej.  Po studiach planuję zostać w Polsce i kontynuować studia aby uzyskać tytuł „Master in Finance and Accounting.”

Oprócz finansów lubię czytać,słychać muzyki klasycznej oraz muzyki bluesowej. . Uwielbiam też przyrodę i kiedy mam okazję, organizuję wycieczki trekkingowe lub rowerowe.

 

Photo Shape Editor: https://www.tuxpi.com/photo-effects/shape-tool

Jakub Walewski

Jestem studentem trzeciego roku Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Interesuję się finansami behawioralnymi oraz międzynarodowymi rynkami finansowymi. Poza finansami zajmuję się Social Media. Po studiach licencjackich zamierzam rozpocząć studia II stopnia na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informatyczne w Ekonomii.

Poza finansami interesuję się sportem, historią oraz kosmonautyką.

 

imageedit_3_7219006184.gif

Anna Pałyga

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunku Zarządzanie Strategiczne na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie asystentka naukowa oraz doktorantka na ALK. Doktoryzuje się w obszarze Zarządzania, badając behawioralne wskaźniki efektywnej pracy zespołowej. Laureatka krajowych i zagranicznych nagród badawczych, instruktorka Symulacyjnych Gier Decyzyjnych (Business Simulation Games) – m.in. w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania zmianą w organizacji. Wykładowca i trener umiejętności miękkich.