Czy można legalnie zarabiać na marihuanie?

Mimo tego, że coraz więcej krajów, a w USA stanów, legalizuje czy to medyczną czy rekreacyjną marihuanę, w Polsce ten temat ciągle jest kontrowersyjny. Jednak ten artykuł nie ma na celu podniesienia dyskusji na temat legalizacji marihuany w Polsce a jedynie zwrócenie uwagi na ogromny potencjał inwestycji w firmy zajmujące się uprawą i dystrybucją konopii i ich pochodnych.

Do tej pory istniał tylko jeden ETF śledzący firmy związane z produkcją marihuany –  Horizons Marijuana Life Sciences ETF. Niestety handlować nim można tylko na giełdzie w Toronto. Jednak wyniki są tak dobre, że już w tym miesiącu wystartować ma nowy – ETFMG Alternative Agroscience ETF. Zanim przejdę do wyników pierwszego z wymienionych funduszy, garść faktów. Obecnie w 29 stanach i w dystrykcie Columbia została zalegalizowana medyczna marihuana a w 8 stanach i dystrykcie Columbia można zakupić marihuanę rekreacyjną. W samej Kalifornii, podatki ze sprzedaży medycznej marihuany dostarczają 50 mln dolarów rocznie, w Kolorado 163 mln (tutaj legalna jest także marihuana rekreacyjna). Tylko w samych Stanach Zjednoczonych przewiduje się, że wartość rynku przekroczy wartość 21 mld dolarów w 2021 roku.

Horizons Marijuana Life Sciences ETF urósł od swojego debiutu w kwietniu już 44% i wydaje się nie zwalniać. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej stanów rozważa legalizację marihuany, warto rozważyć inwestycję w ten instrument lub jego „młodszego brata”, który ma debiutować już w tym miesiącu.

marijuana.PNG

Źródło: Morningstar

 

Spodobał Ci się artykuł? Zasubskrybuj naszego bloga, aby nie przegapić kolejnych.

 

Źródło:

https://www.etftrends.com/new-marijuana-etf-is-on-the-way/

Jeden komentarz na temat “Czy można legalnie zarabiać na marihuanie?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s