Rynki w oczekiwaniu na weekend

Po piątkowej publikacji wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych próżno było szukać gwałtownych reakcji rynków. Okazało się, że pomimo publikacji wyników lepszych niż prognozowane (3%, wobec prognozowanych 2,5%) rynek zareagował dość słabo –  Dow Jones Industrial Average, indeks szerokiego rynku w USA, zanotował na otwarciu wzrost z 23.354,25 do 23.417,03 punktu – czyli zaledwie o 0,26%. Na koniec dnia DJI utrzymał się na zbliżonym poziomie.

Nieco lepiej wyglądały piątkowe zwroty z S&P 500. Jako że indeks skupia się na 500 największych spółkach wzrosty dużych spółek mocniej przełożyły się na indeks – urósł on w piątek o 0,5%.

Nie był to jednak zwycięzca w plebiscycie na najwyższe wzrosty dnia w Stanach. Tutaj prym wiódł Nasdaq – indeks skupiający największe spółki technologiczne. To właśnie piątkowa publikacja wyników tech-gigantów wywindowała Nadaq aż o 1,5%. Indeks od początku roku przynosi tak pozytywne zwroty – do tej pory urósł już o 23,5%!

Jak poradził sobie ETF śledzący Nasdaq?  PowerShares QQQ zyskał w zeszłym tygodniu aż 1,7%, co stanowi prawie połowę 4%, które zyskał w ciągu całego zeszłego miesiąca. W perspektywie 5 lat indeks urósł aż 145,9 %.

Pokazuje to, że sektor zaawansowanych technologii w Stanach nie tylko ma się bardzo dobrze, ale, że oczekiwania inwestorów względem tej gałęzi gospodarki są bardzo wysokie.

10.31

 

Spodobał Ci się artykuł? Zaobserwuj naszego bloga, aby nie rzegapić nastepnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s