Czas wybrać japońskie ETFy

Jakiś czas temu pisałem o ETFach śledzących rynek japoński. Tak się złożyło, że w ostatni weekend w kraju kwitnącej wiśni odbyły się przedterminowe wybory do izby niższej parlamentu. Sprawdźmy, jak ich wyniki wpłynęły na rynek.

Wybory wygrała koalicja Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) i partii Komeito co oznacza, że zachowa ona  większość w Izbie Reprezentantów a Abe pozostanie premierem na kolejne cztery lata. Po ogłoszeniu wyników, jen stracił trochę na wartości, ale największy japoński ETF – iShares MSCI Japan ETF  – zanotował wzrost. Ktoś mógłby zapytać jak to się stało, że słabnąca waluta nie spowodowała spadku wartości firm. Otóż japońska gospodarka jest uzależniona od eksportu, który z kolei zależy w dużej mierze od wartości jena. Kiedy jen jest słabszy eksport rośnie ponieważ japońskie towary za granicą są tańsze.

Słabnący jen to także szansa na zarobek na iShares Currency Hedged MSCI Japan ETF. Do tej pory ten instrument miał troche problemów, głównie ze względu na słabnącego dolara, ale teraz wygląda na to, że zacznie zyskiwać na wartości.

Tokijska giełda wciąż należy do „byków” więc można liczyć na ciągły wzrost wartości japońskich ETFów. Na koniec przedstawiam tabelkę z wynikami najlepszych z nich:

26.10

Źródło: Capital Lab

 

Spodobał Ci się artykuł? Zasubskrybuj naszego bloga, aby nie przegapić kolejnych.

 

Źródła: 

https://www.etftrends.com/after-the-election-examining-japan-etfs/

http://www.etf.com/EWJ

http://www.etf.com/HFXJ

http://www.etf.com/HEWJ

http://www.etf.com/DBJP

2 myśli na temat “Czas wybrać japońskie ETFy”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s