Przyszłość chińskich ETFów

Wczoraj rozpoczął się 19. Kongres Chińskiej Partii Komunistycznej. Oczy wszystkich inwestorów mających w swoim portfelu akcje i obligacje chińskich społek zwrócone są na Pekin. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla tradycyjnych graczy na giełdzie, ale także osób inwestujących w ETFy.

Eksperci podejrzewają, że chinski prezydent Xi Jinping zapowie zmiany w partii mające na celu ułatwienie mu podejmowania kluczowych dla kraju decyzji. Jak podaje Fitch Ratings, 19. Kongres jest szansą na zapowiedź reform strukturalnych ChRL zgodnie z wcześniej wygłaszanymi przez prezydenta poglądami.

Ostatnie spowolnienie gospodarcze miało duży związek z wygasaniem ulg podatkowych, które najbardziej udeżyło w sprzedaż samochodów. Jednak jak donosi Fitch, podjęte działania stabilizacyjne osiągnęły zamierzony skutek, co sprawia że chińska gospodarka znowu przyspieszy. Pamiętajmy, że aby spełnić założenia partii co do wzrostu gospodarczego, chińska gospodarka musi urosnąć o 6-6,5% do 2020 roku. Należy zatem bacznie obserwować rekację rynków na wydarzenia na Kongresie bo może się okazać, że inwestycja w chińskie ETFy to właśnie strzał w dziesiątkę.

Na koniec przedstawiamy tabelkę z najlepiej radzącymi sobie ETFami śledzącymi chiński rynek.

20.10

Źródło: Capital Lab

 

Spodobał Ci się artykuł? Zasubskrybuj naszego bloga, aby nie przegapić następnych.

Źródła:

https://www.etftrends.com/looking-to-china-etfs-communist-party-congress-begins

http://www.etf.com/FXI

http://www.etf.com/GXC

http://www.etf.com/MCHI

Jeden komentarz na temat “Przyszłość chińskich ETFów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s