Drugi kwartał w USA bardzo dobry dla inwestorów!

Wyniki drugiego kwartału dla dużych amerykańskich spółek pokazały, że firmy, które działają nie tylko na wewnętrznym rynku amerykańskim, ale także poza granicami kraju mają wyższe zyski. Jak możemy przeczytać w raporcie OECD globalne PKB osiągnęło roczną stopę wzrostu na poziomie 3,25%, co jest związane między innymi ze wzmożonym handlem międzynarodowym.

Spółki będące częścią S&P500 miały zyskać dzięki słabszemu dolarowi i polepszającemu się globalnemu PKB. Jak podaje John Butters, analityk FactSet, przy 90% spółek S&P500, które osiągnęły zyski w II kwartale, te, które działały więcej na rynku międzynarodowym miały znaczne lepsze wyniki od tych skupiających się na rodzimym rynku.

Łączna stopa wzrostu dla wszystkich spółek S&P500 w II kwartale wyniosła 10,2%. Dla spółek, których sprzedaż w USA wynosi więcej niż 50% wyniosła ona 8,5%. Dla firm, które sprzedają ponad 50% swoich dóbr za granicą łączna stopa wzrostu osiągnęła poziom 14%. Najbardziej przyczyniły się do tego branże technologiczna i energetyczna.

Taka sytuacja jest bardzo korzystna dla inwestorów skupiających się na ETFach. WisdomTree U.S. Export and Multinational Fund (NYSEArca: WEXP) śledzi spółki, których mniej 60% zysków jest generowane dzięki sprzedaży w USA. Portfolio to 25,7% spółek związanych z technologiami informacyjnymi, 16,8% związanych z medycyną, 15,5% związanych z produkcją dóbr podstawowych.

Nazwa Firma Wartość zarządzanych aktywów Wynik w ciągu 1 miesiąca Wynik w ciągu 3 miesięcy Wynik w ciągu roku
WisdomTree U.S. Export and Multinational WisdomTree 741,37 tys. $ +0,21% +2,05% +17,23%

Źródła:

https://www.etftrends.com/etf-that-captures-the-growth-of-large-u-s-multinationals/

http://www.etf.com/WEXP

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s